Red Bull Sea to Sky yedinci kez Kemer’deydi. Hard Enduro dünyasının en eğlenceli yarışı olan etkinlikte yine üç ayrı günde üç ayrı etap koşuldu ve enduro yıldızları Plaj, Orman ve Dağ yarışlarında hünerlerini sergiledi.
Plaj Yarışı’nda Manuel Lettenbichler, Orman Yarışı’nda ise Wade Young’ın zafere ulaştığı yarışta Red Bull Sea to Sky 2016 şampiyonunu belirleyecek Dağ Yarışı’nda ise kazanan Avusturyalı sürücü Lars Enöckl olmuştu. Bu sonuçla Lars kariyerinin ilk Red Bull Sea to Sky şampiyonluğuna da ulaşmış oldu.

Tecrübeli endurocu Andreas Lettenbichler podyumun ikinci basamağına çıkarken, üçüncü ise Güney Afrikalı Scott Bouverie oldu. İkinci günün galibi olan Wade Young ise Dağ Yarışı sırasında kaza yapınca favori olduğu yarışı bitiremeyerek hayal kırıklığı yaşadı. Red Bull Sea to Sky’ın en çok dikkat çeken yarışçılarından biri olan Billy Bolt ise Dağ Yarışı’na iyi başlamasına rağmen zincir kırarak istediği sonucu elde edemedi. Bolt yarışın ilk gününde de zincir kırmış, ikinci gününde ise lastik patlatmıştı. İlk günün lideri Manuel Lettenbichler ise Red Bull Sea to Sky’ı dördüncü sırada bitirdi.

İşte Red Bull Sea to Sky 2016’da ilk 5’e giren isimler:
1. Lars Enöckl (KTM) 3s 48d 22s
2. Andreas Lettenbichler (KTM) 3s 51d 00s
3. Scott Bouverie (KTM) 3s 51d 14s
4. Manuel Lettenbichler (KTM) 4s 00d 53s
5. Dwayne Kleynhans (KTM) 4s 16d 55s