Senelerdir motosiklet festivallerine ve kamplara gittiğim zamanlar hep çadırda kalmışımdır. Bu sene ilk defa çekirdek ailemi (kocamı ve kızımı) ikna edip hep birlikte bir çadır kamp yaptık. Burayı seçmem tamamen tesadüf oldu onu itiraf edeyim.

sule1

Antalya’da oturan Erkan İbiş’e mesaj atıyorum bir gece ”Bölgede bize tavsiye edeceğin bir yer var mı?’’ diye. Hemen cevap geliyor “Çıralı’dayım ailemle, burası harika”. Bayrama 3 gün kala hemen hazırlıyorum kamp malzemelerini ve eşyalarımızı. Malum ailenin 2 üyesinin de ilk kampları olacak, mutlu olmaları için her şeyi düşünmeliyim, nasılsa arabayla da gideceğiz.

sule5

4 saatte Kemer sonrası Tekirova yolunda 60 kilometre, solda Çıralı ayrımı, geldik mi? 7 kilometre daha var ama nasıl bir viraj ve dar yol. Bazen iki araç geçemiyor. Motorda olduğumu düşünüyorum, sanırım yusufla giderdim bu yolu. :p Ama eminim çoğu motor kullanan arkadaşım bayılır bu yola. Burada bir kamp yapmalı aslında Erkin. 😉

Erkan İbiş’in dediği kamp yerine geliyoruz ama gelmişken diğer yerlere de bir bakalım diyoruz.. Yok yok burası Sahil Kamping, stratejik olarak en uygun yerde. Hele bizim çadır kurduğumuz yer şansımıza on numara. Kampın hemen önünden yol geçiyor. Yolun karşısında market. 😉 50 metre ilerisinden plaja iniyoruz, denizi bir harika, taşlı bir plaj, su berrak ve birden derinleşiyor, bir 50 metre daha sonra manav. İnsan daha ne ister ki. 🙂 Eğer ben öyle mangal-çadır uğraşamam derseniz çok güzel bungalov evlerin olduğu pansiyonlar var, fiyatları biraz tuzlu haliyle…

sule3

Ortak bir mutfak, duşlar ve tuvaletler fena değil, daha iyisini gördüğüm için buradan bir puan kestim. :p Çadırlar için kişi başı ücreti alınıyor: 20 TL. Yani çadır başına değil. Ama en büyük avantajı akdenizdesin ve kamp yerinin tüm bahçesi mandalina ağaçları ve büyük ağaçlarla kaplı, bu da doğal gölgelik yapıyor haliyle. Gündüz denize girip akşam çadırımızın önünde mangal yapıyoruz. Yemekten sonra bir tur atıp geri gelmek ve saat 11’de yatmak. Sıkılır mıyım bilmiyorum ama artık hayatımı bu rutinde geçirmek istiyorum. Eşimle o gün karar veriyoruz. En kısa zamanda bir karavan alacağız. Milyon yıldızlı otelimizden ayrılırken eşim ve kızım bana teşekkür ettiler ya ben daha ne isteyeyim.

sule2

2 gece ve 3 gündüz geçirdiğimiz kamp alanından ayrılıp buraya gelip de görmeden dönmeyeceğimiz Yanartaş ve Olimpos varmış. Yanartaş’a uğruyoruz. Yanartaş’taki yanan taşları görmek için 1 km sıkı bir yol tırmanıyoruz. Yanıyor be taşlar hakketen. :p Taşların altında öfkeli biri varmış. 😉 Mitolojik hikayesini buradan okuyuverin.

sule4

Maalesef bayram trafiğine kalmamak için Olimpos’u göremeden çıkıyoruz bölgeden.

Şule’nin yolculuklarını “ülke kokusu” sayfasından takip edebilirsiniz.

Şule’nin yazdığı şu yazı da ilgini çekecektir: Hayale Yolculuk